výzva

Ahoj děti, pokud nevíte co s volným časem, můžete se zapojit do družinové výzvy, která bude na každý týden jiná. Snažím se vám vymyslet výzvy v domácím prostředí a výzvy venkovní.

Vychovatelka Petra

Minulý týden byla výzva č.2 – na dětském hřišti za školou, kde jste měli najít něco, co tam nepatří. Nápověda byla  - na zemi to nenajdeš!!!

Měli jste najít tenisku, kterou jsem pověsila na větev borovice v zadní části hřiště!

Někteří hledali a nenašli. Tenisku nechám ještě viset na větvi borovice pro ty, kdo ji chtějí zkusit najít znovu.

Nové výzvy

Pohyb venku

• Výzva č. 4:

Když budete venku a uvidíte letět ptáky, zamávejte jim.

Jděte k prvnímu stromu, který je blízko a obejměte ho.

Pokud bude venku chladno bez sluníčka, s úsměvem 10 krát vyskoč.

Pokud bude pěkné počasí, udělej 5 dřepu a proběhni se po zahradě.

• Výzva na pokračování č. 5  kolíček:

Vezměte si kolíček na prádlo (nejlépe dřevěný) a fixy.

Podle sebe si pokreslete kolíček, můžete na něj napsat své jméno nebo číslo školní skříňky.

Až tento úkol splníte, projděte se krátkou procházkou ke škole a kolíček připevněte na zelenou branku, která vede na školní dvůr.

Domácí výzvy

• Výzva č. 6 jazykolamy:

Trošičku si zamotejte jazýček.

Dejte si obě ruce za hlavu a čtěte. Zvládli jste?

Zkuste znovu přečíst jazykolamy a stát na jedné noze s rukama za hlavou.

ŘEKNI: „KOLOUCH, KOHOUT S MOUCHOU MNOHOU, S HLOUPOU CHLOUBOU HOUPOU NOHOU, PLAVOU DLOUHOU STROUHOU OUZKOU, CHROUPOU OUKROB S POUHOU HOUSKOU“

ŘEKNI: „KRÁLIČEK KRÁLIČÍ KRÁL S KRÁLICÍ KLÁROU NA KLAVÍR HRÁL. KRÁLICE KLÁRA DOBŘE HRÁLA A KRÁLIČATA TANCOVALA V KRÁLÍKÁRNĚ MĚLI BÁL KRÁLIČATA, KLÁRA, KRÁL.“

Vyzkoušejte další jazykolamy i v angličtině:

• Strč prst skrz krk

• Pštros s pštrosicí a pštrosáčaty šli do pštrosačárny.

• Tři sta třicet tři stříbrných křepelek přeletělo přes tři sta třiatřicet stříbrných střech.

• Kat se bude štítiti títi ti tím mečem hlavu.

• Smrž pln skvrn zvlhl z mlh

• Nesnese se se sestřenicí

• Kmotře Petře, nepřepepřete mi toho vepře, jak mi, kmotře Petře, toho vepře přepepříte, tak si toho přepepřeného vepře sám sníte.

• Letěl jelen jetelem.

• Nenaolejuje-li tě Julie, naolejuji Julii já.

• Měla babka v kapse brabce, brabec babce v kapse píp. Zmáčkla babka brabce v kapse, brabec babce v kapse chcíp.

Pokud jste krásně zvládli jazykolamy, jste moc šikovní!

Na tomto odkaze se podívejte, jak stejné jazykolamy vyslovuje Američan a zkuste si zase jeho jazykolamy anglický!

Držím ti pěsti, ať zvládneš všechny výzvy!!!!

Pohyb venku:

Určeno těm, kteří už zapomněli cestu do školy. Vezmi si mapu Nákla, kompas, buzolu a na lísteček si napiš adresu svého bydliště, pro případ, že se ztratíš.

Na mapě najdi důležitý bod – Základní škola Náklo! Zde naše výzva začíná.

• Agent nebo neagent - výzva č.1

Venkovní úkol – máš na to týden s rodiči či bez nich. Kdo se půjde projít, vyzkouší!!

Projdi, kolem školní kolárky na dětské hřiště tak, aby tě nezachytila kamera na rohu školní budovy.  Zahraj  si na tajného agenta. Nezáleží, kterým směrem začneš, zda půjdeš opatrně kolem zdi školní budovy, kolem branky školního hřiště a umělky nebo si to vezmeš opačným směrem. Důležité, aby tě kamera nezachytila ani špičku nosu!

• Hledej šmudlíku hledej – výzva č.2

Na dětském hřišti v Nákle za školou zkus najít něco, co tam opravdu nepatří!!!!!

Malá nápověda – na zemi to nenajdeš. A až to najdeš, nechej to i pro ostatní, domu si to neber.

Výzva bude trvat týden, zda jste hledali a našli správnou věc budete vědět u další výzvy č.4.

Pohyb doma :

Výzvu č.3 zkoušej klidně každý den!

• Domácí výzva č.3 :

Projdi kolem maminky třikrát tak, že si tě vůbec nevšimne. Levou ruku musíš mít na hlavě a pravou si zakrývat nos!

Rada kdy plnit tento úkol:

- když je maminka zaneprázdněna, třeba vaří

- když s někým hovoří

- nebo když mamince uvaříš kafíčko, podáš ji nějakou knihu, kterou zrovna čte. Otočíš její křesílko, tak ať vás nevidí při plnění úkolu a ty budeš potichoučku jako myška plnit svůj úkol.

Držím ti pěsti, ať zvládneš všechny výzvy!!!!

dnes, neděle 28. 4. 2024
zataženo 19 °C 7 °C