Mateřská škola

školaMateřská škola Náklo je postavena v  klidném prostředí veliké zahrady. Budova je jednopatrová, panelová, se sedlovou střechou. Do budovy vedou 4 vchody: do MŠ, do ŠJ, do školní kuchyně a do zahrady MŠ. V přízemí MŠ je umístěný učitelský kabinet, šatna na přezouvání dětí, třída Berušek, umývárna a WC pro děti, šatna a WC pro pracovníky školky. V prvním patře jsou umístěny dvě šatny, dvě kuchyňky, třída Motýlků a třída Včeliček, umývárny a WC a sborovna. Každá třída má svoji hernu, místnost pro odkládání lůžkovin a místnost na odkládání pomůcek. Třídy i herny jsou prostorné a prosvětlené. Stravování zajišťují zaměstnanci kuchyně, která je v přízemí budovy. Součástí budovy je i prostorná zahrada s herními prvky.

I.        třída Berušek

II.       třída Motýlků

III.      třída Včeliček

Mgr. Hana Béňová - zástupce ředitele MŠ

Eva Biharyjová - učitelka

Bc. Lucie Zapletalová - učitelka

Andrea Štyksová - učitelka

Pavla Havelková - učitelka

Jitka Němcová - asistent pedagoga

Petra Gajová - asistent pedagoga

Vendula Fialová - školní asistent

Ludmila Popelářová, Eva Smejkalová - školnice

beruška6.00        -       8.00           scházení dětí, spontánní hry

8.00        -       8.30           hygiena, ranní svačina

8.30        -       8.45           spontánní hry

8.45        -       9.30           ranní cvičení a řízená činnostmotýlek

9.30        -       9.45          pitný režim, příprava na pobyt venku

9.45       -       10.45         pobyt venku

11.00       -      12.00          hygiena, oběd, hygiena

12.00       -      12.30          odcházení dětí po obědě, příprava na odpočinek

12.30       -      14.30          odpočinekvčelka

14.30       -      15.00          oblékání, hygiena, svačina

15.00       -      16.30         spontánní hry, rozcházení dětí

Režim dne není striktně dodržován, pružný denní řád reaguje na individuální potřeby dětí, plánování činností vychází ze zájmů a potřeb dětí. Poměr spontánních a řízených činností je vyvážený s dostatkem prostoru pro spontánní hry.

MŠ Náklo dětem nabízí:

• předplavecký výcvik na bazéně v Litovli
  • on - line bruslení - jaro, podzim
  • lyžařský výcvik v Hlubočkách, s agenturou Rok s pohybem - leden, únor
  • divadelní představení profesionálů
  • hudební vystoupení
  • kouzelnická vystoupení
  • SOKOL- cvičení pro děti
  • výlety, exkurze
  • kroužky

Co dále děláme?

• sportovní vycházky do okolí
  • denně cvičíme, využíváme k tomu nářadí (bedna, koza s odrazovým můstkem, trampolína, dřevěná průlezka, ribstoly, žíněnky, žebříky, apod.) a náčiní (míče, kroužky, balónky, papírové koule, apod.) a tím přispíváme k tělesné zdatnosti dětí
  • děti se podílí na výzdobě MŠ, kreslíme, malujeme, vyrábíme v souvislosti s týdenními tématy
  • v zimním období přikrmujeme ptáčky, pojmenováváme je a seznamujeme se s jejich významem a důvodem přikrmování
  • připravujeme s dětmi kulturní program na slavnosti vítání občánků do svazku obce, pro klub důchodců, apod.
  • vystoupení pro rodiče- tvoření s rodiči (Vánoční), besídka ke dni matek, Školní olympiáda
  • v MŠ slavíme svátky a narozeniny dětí i učitelek, Den dětí, Den Země, zvířat, rodiny, apod.
  • dětský maškarní ples
  • pro předškolní děti pravidelně pořádáme poslední spaní v MŠ

Mateřská škola má v Nákle dlouholetou tradici. Masarykovu mateřskou školu založil  v r. 1930 Mudr. František Strava v prostorách místní sokolovny. Z potřeby navýšení kapacity mateřské školy se o prázdninách v r. 1960 zařízení přestěhovalo do prostor budovy bývalého MNV, nyní budova Orelské jednoty.

Nynější budova Mateřské školy Náklo prošla kolaudací 5. 1. 1984. Pozemní stavby Olomouc provedly montáž panelové konstrukce. Budova byla postavena ve spolupráci s místními organizacemi a spoluobčany. Nemalou měrou se zasloužilo o dokončení výstavby i Zemědělské družstvo.

Od 1. 1. 2003 vstoupila všechna školská zařízení do právní subjektivity. Zastupitelstvo obce zamítlo z ekonomických důvodů samostatnost MŠ a přiřadilo ji ke škole základní.

Mateřská škola

dnes, sobota 27. 4. 2024