Testování žáků a ochrana úst

Žáci 2. až 9. ročníku budou dle informací MZČR ve škole testováni antigenními testy ve dnech 1. 9., 6. 9. a 9. 9.

Testování žáků, ochrana úst

• Žáci 2. až 9. ročníkubudou dle informací MZČR ve škole testováni antigenními testy ve dnech 1.9., 6. 9. a 9. 9.
  • Pokud nebudete chtít, aby se Vaše dítě testovalo stěrem z nosu, ale testem ze slin, může mu to být umožněno. V tomto případě jste povinni dát žákovi s sebou do školy antigenní test, který je na seznamu těch, kterým MZ vydalo výjimku do 30. 6. 2021 (viz ZDE).
  • Žáci budou testováni ve své třídě v přítomnosti učitele. Asistence při provádění testu třetí osobou (zákonným zástupcem) je umožněna jen v individuálních případech, kdy si testovaný není schopen provést test sám. Ze zkušeností z minulého roku víme, že děti tento úkon zvládají.
  • V případě pozitivity AG testu dne 1. 9. nebo 6. 9. Vás budeme neprodleně informovat, že je třeba, abyste si žáka vyzvedli, převzali si jej i s potvrzením o pozitivním antigenním testu a nahlásili jej u praktického lékaře, který Vám vydá žádanku na RT-PCR test. Ostatní žáci pokračují dál ve výuce. O výsledku RT-PCR testu, jste povinni školu neprodleně informovat.
    • V případě negativního výsledku RT-PCR testu se žák vrací s potvrzením do školy, kde se může dál účastnit vzdělávání.
    • V případě pozitivního výsledku RT-PCR testu zůstává žák dle pokynů KHS v karanténě. K výuce se žák vrací po ukončení karantény s potvrzením o ukončení povinné izolace, kterou mu vydá lékař.
    • Ostatní žáci se dále vzdělávají ve škole.
  • V případě pozitivity AG testu dne 9. 9. se u pozitivně testovaného žáka postupuje stejně, jak je uvedeno výše. Po dobu do zjištění výsledku RT-PCR testu pozitivně testovaného žáka však není umožněna ani osobní přítomnost negativně testovaných žáků AG testem ze stejné třídy. Všichni tak odchází do domácí izolace a čekají na výsledek RT-PCR testu pozitivně testovaného žáka. V případě negativního RT-PCR testu se všichni žáci vrací k výuce. V případě pozitivního RT-PCR testu je škola nucena předat místní krajské hygienické stanici seznam žáků, kteří byli s pozitivně testovaným žákem v kontaktu a KHS následně postupuje podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o nařizování izolace a karantény. Třída je po dobu nařízené karantény vzdělávána distančním způsobem.
  • Pokud povinné antigenní testování u svého dítěte odmítnete, tak se žák i tak bude moci zúčastnit vzdělávání. Žák pak bude mít povinnost nosit ochranu dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a školském zařízení, tzn. ve třídě při výuce i ve společných prostorách školy. Dále nebude moci zpívat, cvičit ve vnitřních prostorech a při stravování bude muset sedět sám v minimální vzdálenosti 1,5 m od ostatních osob.
  • Je třeba, aby u sebe žáci měli denně minimálně 2 čisté roušky. Během vyučování žáci roušky mít nasazené nemusí, ale ve chvíli, kdy opustí prostor třídy, je třeba, aby měli ústa zakrytá.
  • Informace z MZČR nám neustále chodí a je tedy pravděpodobné, že se budou často upřesňovat a měnit. Sledujte tedy prosím webové stránky školy, kde Vás budeme o případných změnách vždy informovat.
Datum vložení: 26. 8. 2021 14:13
Datum poslední aktualizace: 26. 8. 2021 14:18