„Strašidelný den“ na naší škole strašidla 7. třída

Jelikož se v tomto období slaví svátek zesnulých, tak se ve škole 25. 10. 2011 uspořádal projektový „Strašidelný den“. Projektu se zúčastnily všechny třídy, jak z 1. tak i poprvé z 2. stupně. Všechny čarodějnice, zombíci a další strašidla se sešli na zahájení v tělocvičně.
Zatímco pro ty nejmenší připravily třídní učitelky bohatý program plný her a zábavy, 6. až 9. třída si připravila strašidelné občerstvení, hrůzostrašný tanec a co nejkrásnější vydlabanou dýni. V těchto třech kategoriích jsme mezi sebou soutěžili o neobvyklé ceny. Odtud jsme se přesunuli do svých tříd. První tři vyučovací hodiny jsme vydlabávali dýni, chystali občerstvení a zdokonalovali svůj tanec. Během čtvrté vyuč. hodiny přišla porota ohodnotit naši práci.
Až bylo vše řádně nacvičeno, sešli jsme se opět v tělocvičně a každá třída předvedla svůj tanec. Po skončení všech tanců proběhla kratší diskotéka se strašidelnými písněmi, která snad všechny účastníky pobavila. Mezitím porota rozhodovala o vítězích. Za nejlepší strašidelné občerstvení získala cenu 6. třída. Za velmi povedený tanec dostala ocenění 7. třída a nakonec my, devítka, jsme získali cenu za nejlepší vydlabanou dýni. A teď k jednotlivcům. První místa za nejlepší masku obsadili Michaela Večeřová ( 6. tř.), Tereza Čacká (7.tř.), Michal Hořejš ( 8.tř.) a Martin Knajbl ( 9.tř.).
Na akci jako celek je byl dozajista kladný ohlas. Strašidelný den se líbil první, ale i deváté třídě a mohl by se konat i v příštím roce.

Veronika Smékalová,
Zlatka Havlíčková