Střípky ze sportu

Poslední dubnový pátek se hrálo další kolo Školní ligy miniházené na víceúčelovém hřišti v ZŠ Nákle. Zápasu se zúčastnili žáci IV. a V. tříd, kteří navštěvují kroužek miniházené, a to týmy ze ZŠ Vítězná, ZŠ Jungmannova Litovel a samozřejmě ZŠ Náklo. Zápasy se hrály po dobu 2 x 10 min. v počtu 4+1 hráčů. Jeden z hráčů, Zbyňa Weiser ze 4. tř., k tomu podotkl: „Protihráči byli silní, ale se školou Jungmannovou jsme byli vyrovnáni.“ Další sportovec tělem i duší k tomu dodal: „S Jungmannovou školou se dalo hrát, ale ostatní týmy byly hodně těžší.“ Pan ředitel a trenér Jiří Peřina okomentoval vše na závěr: „Minulý rok jsme takhle hráli na ZŠ Vítězná a od té doby dosáhl náš tým výrazného zlepšení. Každý týden jsme měli házenkářský kroužek, který k tomu také napomohl.“  Výsledky jednotlivých utkání se nevyhlašovaly, a proto zvítězili všichni hráči, kteří se turnaje zúčastnili a dostali diplomy za účast, snahu a odhodlání.

Následující páteční dopoledně se hrálo druhé kolo tohoto turnaje ve stejném stylu, ale turnaj pokazilo špatné počasí a kvůli tomu byla odehrána pouze polovina jednotlivých utkání. I přesto byli všichni žáci opět odměněni.

Borci z I. - III. tříd se také zúčastnili dne 6. 5. turnaje „McDonalds Cup“. Hrálo se 2 x 10 min. v počtu 6+1 hráčů, systémem každý s každým. I když měli proti sobě hodně dobrých škol, obsadili výborné 2. místo, a tím si vysloužili postup do okresního finále, které konalo 14. 5. na fotbalovém hřišti v Grygově. Toto utkání jsme bohužel nezvládli a prohráli velice smolným gólem 1:0. V případě vítězství jsme mohli skončit opět na krásném druhém místě a odvézt si domů pohár a stříbrné medaile, takhle jsme díky obrovské vyrovnanosti všech zúčastněných družstev obsadili bohužel až 5. místo.

Za celou školu přeji hodně štěstí a úspěchu všem žákům v dalších sportovních akcích a soutěžích po celý zbytek školního roku. Sportu zdar!

J. Peřina a Jan David

V úterý dne 14. května 2013 jsme se zúčastnili okresního finále fotbalového turnaje McDonalds Cup, které se konalo ve zrekonstruovaném sportovním areálu v Grygově. Do tohoto finále jsme postoupili díky 2. místu v okrskovém kole ve Slatinicích.

Naši školu reprezentovali tito nadějní fotbalisté: Matěj Komárek, Štěpán Holík, Tomáš Pavlík, Michal Peřina, Šimon Svozil, Patrik Mana, Martin Vitoul, Lukáš a Vojta Mrtýnkovi a Filip Vaca (kapitán).

V prvním utkání jsme nastoupili proti ZŠ Haškova Uničov a prohráli jsme 2:1, když naši jedinou branku vstřelil Šimon Svozil. Ve druhém zápase jsme překvapivě zvítězili nad ZŠ Zeyerova Olomouc 2:1, střelcem obou branek byl Vojta Mrtýnek. Pak nás čekal největší favorit turnaje a pozdější vítěz ZŠ Heyrovského Olomouc. Vedli jsme 1:0 gólem našeho nejlepšího střelce Vojty Mrtýnka, soupeři se nakonec podařilo vyrovnat, i tak to byl velice cenný bod. V posledním utkání nás čekal papírově nejslabší soupeř ZŠ Nedvědova Olomouc. Toto utkání jsme bohužel nezvládli a prohráli velice smolným gólem 1:0. V případě vítězství jsme mohli skončit na krásném druhém místě a odvézt si domů pohár a stříbrné medaile, takhle jsme díky obrovské vyrovnanosti všech zúčastněných družstev obsadili bohužel až 5. místo.

Závěrem bych chtěl všem našim chlapcům poděkovat za výborné výkony a bojovnost během celého turnaje a popřát jim mnoho dalších fotbalových úspěchů.

Jiří Peřina