Strašidelný den ve škole

„Strašidelný den“ se konal na naší škole den před podzimními prázdninami, a to 24. 10. 2012. Byl to projektový den, během něhož jsme zúročili svoje znalosti z nejrůznějších oborů. Zúčastnily se ho k radosti všech všechny třídy prvního i druhého stupně.

Každý měl za úkol obléknout se do strašidelného převleku. Jednotlivým třídám na prvním stupni připravily program paní učitelky. Poslední vyučovací hodinu strávili nejmladší spolužáci společně, vyhodnotili masky a nejrůznější úkoly a pobavili se při tanečním strašidelném reji.

Hned nato se v tělocvičně sešli žáci z 6. - 9. tříd.  Ti měli o něco složitější úkoly, jejichž přípravou se bavili celé dopoledně. První úkol spočíval v přípravě strašidelného tabule o čtyřech chodech: předkrm, hlavní jídlo, dezert a pití. Také jsme měli vyrobit strašidelného třídního maskota a nacvičit scénku na téma „Tajemství proutěného košíku“. Soutěžilo se o den plných her a den plný zábavy a třídní výlet. Strašidelná porota vše pečlivě ochutnala, vyhodnotila a ocenila zmíněnými cenami, a to i připravenou scénku, kterou žáci demonstrovali poslední vyučovací hodinu v tělocvičně.

Po krátké diskotéce jsme ještě zatleskali nejlepším strašidlům, a to: Martinu Utíkalovi (6. tř.), Petře Vybíralové (7. tř.) a Lucii Dostálové (8. tř.), která se v této kategorii umístila na prvním místě, a vydali se domů vstříc podzimním prázdninám.

strašidelný denstrašidelný den