Školní ples 2013

V pátek 15. 2. se v nákelské Sokolovně konal každoroční společenský školní ples. Zahájení plesu bylo v osm hodin a k tanci hrála kapela Pandora. Svým písničkovým repertoárem padla do noty snad každému, protože hned při začátku druhé písničky byl celý parket zaplněný tanečníky. Kolem desáté hodiny vystoupili žáci devátého ročníku s divadelním programem na téma „Mrazík aneb jak se věci mají“. Hra měla vyjadřovat Mrazíka po několika letech, i když Mrazík v této hře nebyl ani obsazen. V hlavní roli jako Ivánek se objevili Jan David a Nasťenka Filip Svozil. Vtipného dědečka Hříbečka si střihnul Tomáš Utíkal a nezaměnitelnou Marfušku Jiří Peřina. V roli Macechy, ale i kohouta,  zazářil Michal Hořejš z Příkaz a nápadníka a jeho matku si zahráli Vojta Malý a   Nicola Nimmrichterová. Ivánkovy nápadnice bravurně vytvořily paní učitelky Veronika Macků, Jitka Helová, Vendula Helová a také třídní devítky, kolem které se vše točilo, Jiří Kala. Opomenout nelze ani neméně důležité role ve funkci vypravěče Marcela Slavíčka, Michaely Voždové jako stromeček a paní učitelku Barboru Volmanovou jako zvukařku.

Po úspěšném dohrání hry byli herci odměněni dlouhým aplausem a poté velkým dortem s kresbou Mrazíka. Lidé se bavili až do ranních hodin a ani do té doby nebyla o zábavu nouze. Tímto děkujeme všem, kteří na plesu i vystoupení jakýmkoliv způsobem podíleli.

Jan David, 9. třída

dort