Mikuláš v naší škole

Ráno jsem se vzbudil poměrně rychle, protože jsem se těšil na akci, kterou musí každý rok „deváťáci“ Základní školy Náklo projít. Řeč je o Mikuláši.

Nejhorší bylo nastrouhat uhlí do indulony tak, aby nebyl doma žádný nepořádek. Do tašky jsem si hodil černý kabát, černou mast, rohy a už jsem jel celý natěšený do školy. Před budovou už stáli někteří mí spolužáci, kteří si plánovali program na dnešní den. Sraz byl naplánován na sedm hodin (ještě nám to pan třídní učitel zdůrazňoval), ale protože už bylo 7:15, rozhodli jsme se, že začneme bez něho.

Asi po 5 min. se konečně objevil a začaly přípravy. První bylo v plánu postarat se o chystání sklepa, které sloužilo jako peklo. Červeným krepovým papírem byla obalena světla a úplně vzadu u stěny stál stůl a na něm dlouhé ptačí pero a kalamář. I mně z toho běhal mráz po zádech. J

Po ukončení úprav našeho improvizovaného pekla bylo na řadě upravit masky tak, aby nás nikdo nepoznal. Jak se však ukázalo, snaha byla marná. Andílků bylo málo a tak do role vstoupil náš třídní učitel. Pak už jsme se nachystali na místa. Mikuláš se posadil do křesla a andílci chodili postupně volat třídy do tělocvičny. Školáci měli moc krásně připravené vystoupení pro Mikuláše. Vždy před rozdáváním sladkostí se třídním paním učitelkám dal úkol, který musely splnit. Zlobivé děti si pak odnesly čerti do svého pekla, kde už na ně čekal sám ďábel, a za trest se musely podepsat na přísahu, že už nikdy nebudou zlobit. Strašení druhého stupně už probíhalo hůře. Bylo to asi tím, že nás dobře znají, ale co.

Den se krásně vydařil a devátá třída celá natěšená, že si půjde domů odpočinout, musela ten binec po sobě uklízet.

Jan David, 9. tř.mikuláš

fotky z této akce najdete zdemikuláš