LYŽAŘSKÝ KURZ

Ve dnech 3. - 9. 2. 2013 se žáci 7. ročníku zúčastnili lyžařského kurzu ve Stříbrnicích. Nad 21 žáky dohlíželi pí učitelka Macků a p. ředitel Peřina. Jak je už zvykem, přidali se k nám i žáci ZŠ z Bílé Lhoty.

Odjezd byl naplánován na neděli v 9.00 hodin od školy. Když jsme si naložili zavazadla do autobusu a naposledy zamávali rodičům, všichni už jsme mysleli jen a jen na „lyžák“. Cestou jsme si povídali a dívali se na krásnou zimní krajinu kolem nás. Po příjezdu následovalo rozdělování pokojů, vybalování a oběd, který byl moc dobrý. Po odpoledním klidu a seznámení s prostředím jsme se všichni společně vydali na sjezdovku. Na sjezdovce nás učitelé rozdělili do třech skupin. První skupina byli snowboarďáci, druhá skupina pokročilí lyžaři a třetí skupina začátečníci na lyžích. První večer jsme měli volno. Druhý den ráno jsme měli snídani. Po snídani jsme šli opět na sjezdovku a pilovali jsme techniku. Po obědě jsme šli opět na svah. Večer jsme měli první denní rozkaz, a to že „Náklo baví Lhotu“. Třetí den se opakovalo to samé až na večer. To jsme měli zkušební diskotéku. Další den jsme šli jen dopoledne na svah, protože odpoledne jsme naplánovali procházku na chatu Návrší. Ten den byla diskotéka ,, na ostro“. Pátý den jsme opět lyžovali. Předposlední den jsme měli závod ve slalomu. Na prvním místě v kategorii holky lyže se umístila Barča Přidalová, v kategorii kluci lyže se na prvním místě umístil Petr Bednář a v kategorii snowboarďáci se umístila Kristýna Forétová z Bílé Lhoty. Večer byla snad nejlepší diskotéka celého týdne. Večerku jsme měli až v 23:00 hodin. Poslední den jsme už lyžovat nešli. Hned po snídani jsme si všichni začali balit věci. Kolem 10. hodiny jsme odjeli zpátky domů, a myslím si, že se všichni už moc těšili. Když jsme přijeli před školu, tak na nás čekala spousta rodičů.

Tento lyžařský kurz bych zhodnotila velmi dobře. Myslím si, že jsme si ho všichni moc a moc užili.

Večeřová Michaela, 7. třída

fotky z kuzu najdete v části fotogalerie