Drakiáda

V pátek 19. října 2012 proběhla při ZŠ a MŠ Náklo Drakiáda. Drakiáda se stejně jako v loňském a předloňském roce konala v parku mezi MŠ a ZŠ v Nákle a pozdější táborák proběhl v areálu mateřské školy.

Draky pouštělo přes 70 dětí se svými rodiči. I přes veliký počet účastníku jsme se opět vlezli do parku. Počasí nám přálo, svítilo slunce, bylo teplo, jen vítr letos za námi nepřiletěl. I přesto se většině podařilo alespoň na chvíli svého draka vynést pár metrů nad zem. Pouštění draků bylo provázeno tradičním vyhlášením o nejlepšího draka. Velký počet účastníků, spousta krásných draků nám velice ztěžovalo hodnocení. Letos porota udělila dvanáct hlavních cen. Děti se svými rodinami mohly vyhrát cenu za nejvýše létajícího draka, nejdéle létajícího draka, nejstrašidelnějšího draka, nejbarevnějšího draka, nejlepší rodinný tým apod. Vítězům byly předány diplomy a sladká odměna. Všechny zúčastněné děti si z Drakiády odnesly pamětní list a malou drobnost.

Po vyhlášení výsledků jsme se přesunuli na zahradu mateřské školy, kde jsme se zahřáli u táboráku a opekli špekáčky.

Vítr letos nefoukal, tak budeme doufat, že za námi příští rok zavítá.

Všem dětem, rodičům, prarodičům, tetičkám, strýčkům a těm, kteří přišli, děkujeme, že jste podpořili letošní Drakiádu svoji účastí. Také děkujeme všem kolegům za pomoc s organizací.

drakiádadrakiádadrakiádadrakiádadrakiádadrakiádadrakiádadrakiáda