Besídka ke Dni matek

Ve čtvrtek 9. května si děti z 1. stupně pozvaly na odpoledne do sokolovny v Nákle nejen maminky a babičky, ale i tatínky a ostatní přátele školy, aby jim udělaly radost svým vystoupením. Při příležitosti svátku „Den matek“ si děti pod vedením svých paní učitelek připravily pestrý kulturní program. I přesto, že se v televizi vysílal hokejový zápas, se besídky zúčastnilo velké množství z řad mužů (tatínků, dědečků či strýčků).

Děti i přes malou trému předvedly, co všechno umí. Tančily, zpívaly, přednášely či hrály divadlo a to jak v českém, tak i v anglickém jazyce. Celým programem nás provázeli dva moderátoři z řad žáků (Lenka Gottfriedová a Petr Peřina – ze 4. třídy). Program byl milý, vtipný a moc vydařený. Nejeden divák uronil slzičky z radosti a pocitu štěstí, jak jsou děti šikovné. Bylo dojemné a úžasné, jak se děti snažily. Na konci byly všechny maminky i babičky obdarovány malým dárečkem.

Tímto děkujeme dětem a zároveň paním učitelkám Dohnalové, Plaché, Zakopalové a Kačmárové, které s trpělivostí a láskou byly v nácviku dětem nápomocny.

Myslím si, že toto odpoledne si užili všichni přítomní a věřím, že se již nyní těší na další besídku, která bude jistě stejně kouzelná jako ta letošní.

Pokud jste z jakéhokoli důvodu nemohli být s námi, nezoufejte, video společně s fotkami z besídky najdete na webových stránkách školy.

Za rodiče Lucie Zapletalová