Vánoční Vídeň

Někteří žáci ZŠ Náklo se zúčastnili zájezdu do vánoční Vídně, který se uskutečnil v sobotukočár 10.12.2011. Zájezd pořádalo olomoucké občanské sdružení Paprsek a z naší školy se ho zúčastnilo dvanáct žáků, dva zástupci z řad rodičů a dva učitelé.
Odjezd byl o půl osmé z Olomouce. Naše první zastávka byla na hraničním přechodu Hatě, kde jsme strávili dvě hodiny v obchodní centru, a vánočními nákupy udělali radost sobě i našim blízkým. Naše paláccesta dále směřovala k vídeňskému Prátru, kde nás autobus vysadil. Odtud jsme směřovali pěšky na náměstí sv. Štěpána a  po cestě obdivovali krásnou vánoční výzdobu. Na náměstí jsme mohli vidět vídeňské kočáry, tzv. fiakry a zejména symbol a dominantu radnicecelého města, gotickou katedrálu sv. Štěpána. Dále jsme pokračovali k habsburskému paláci a ke stájím s Lipicány, jež svými jedinečnými představeními dovedou uchvátit celý svět. Dalším cílem naší cesty byla vídeňská radnice, která byla obklopena stánky a davy lidí. Uvnitř si mohli někteří z nás vyrobit v rámci rukodělných dílen dárečky pod stromeček nebo upéct trochu cukroví. Po ochutnání vídeňského punče a dalších tradičních pochoutek jsem přes nádherně rozsvícené a nazdobené centrum směřovali opět k hlavnímu náměstí, kde jsme nasedli na metro. To nás zavezlo opět k zábavnímu parku Prátr, kde na nás již čekal autobus.
Zpáteční cesta utekla stejně rychle jako celý výlet, který se nám velmi líbil. Tradiční kouzlo vánočního vídeňského adventu v nás zanechalo spoustu krásných zážitků a vzpomínek.

Lenka a Míša Večeřovi, 9. a 6. třída

Betlém          osvětlení           dílna