Vánoční trhy v naší škole

Vánoční trhy a jarmarky odjakživa patří k vánoční atmosféře. Ačkoli jsou nákelské vánočnívánoční trhy trhy poměrně novou záležitostí, setkávají se rok od roku s větší oblíbeností. Tato skutečnost byla potvrzena i letos, kdy trhy navštívil rekordní počet lidí. Již několikátým rokem se konají v budově Základní školy Náklo, kde si žáci jednotlivých tříd připravují různé předměty, které si následně návštěvnicí trhů mohou dle libosti zakoupit.
Podobně se tomu událo i letos v čase adventním a v pátek 9. 12. 2011 byl od 16 h. v areálu školy propukl různorodý program s bohatým občerstvením. Venku si žáci připravili živý Betlém a uvnitř školy čekala na malé šikulky Ježíškova dílna, kde si mohly vyrobit vánoční dárek či jiné dekorace pro své nejbližší. Součástí vánočních trhů bývá i Den otevřených dveří, v rámci něhož bylo umožněno návštěvníkům projít všechny třídy a ověřit si, jak naši žáci a žákyně přes rok pilně pracují. V některých třídách byl připraven projektor, který promítal fotky z různých akcí pořádaných školou za celý uplynulý rok. Většina večera byla doprovázena hudebním doprovodem hudební školy Vila la Musica, která působí při naší škole.
Po celou dobu bylo v přízemí nachystáno veliké posezení, s příhodným místem u kuchyňky, kde naši učitelé, ala sobí kuchtičky, připravovali vánoční punč. Byla zde také možnost ochutnávky několika druhů cukroví, buchet a spousty dalšího.
vánoční trhyA jak jinak by mohl být takovýto vánoční večer ukončen, než vypouštěním balónků splněných přání, jejichž prostřednictvím si zajisté mnozí z nás přáli, aby tyto Vánoce, nebo možná i celý příští rok, dopadly co nejlépe.
Stejně tak dopadly i letošní vánoční trhy. Líbily se dětem i dospělým, kteří tu s námi mohli strávit odpoledne a navíc si odnést báječné, ručně vyrobené dárky. Už nyní se těšíme na ty další opět příští rok.

Jana Nováková 9. třída