RECITAČNÍ SOUTĚŽ

recitační soutěžV odpoledních hodinách dne 27. 2. 2012 se uskutečnilo v prostorách naší školy školní kolo recitační soutěže. S básničkami, ale i prózou, vystoupilo celkem 24 dětí. O výsledcích rozhodovala čtyřčlenná porota, ve které usedly p. uč. Hana Zakopalová, Veronika Macků, Jitka Hegerová a Světluše Plachá. Každý účastník obdržel větší i či menší sladkou odměnu a vítězové také diplom. Nejlepší recitátoři z prvního i druhého stupně se pokusí zaujmout svým projevem porotu a přítomné obecenstvo na okresní recitační soutěži 27. a 30. 3. 2012 v DDM Olomouc.

Po vyrovnaných a pěkných výkonech se umístili v následujích kategoriích tito žáci:

V 1. kategorii (2.a 3. třída) vyhrála Eliška Utíkalová s básničkou Karkulka, druhá byla Eliška Ošťádalová s úryvkem ze Zlatého kolovratu a třetí byla Anička Křížová.

recitační soutěž

V 2. kategorii (4.a 5. třída) se umístil na prvním místě Pavel Houb s úryvkem z Malého prince, druhá byla Nikolka Urbánková s básničkou Martínek a Helenka a třetí Nikolka Knajblová.

Ve 3. kategorii (6.a 7. třída) zaujal porotu Tomáš Zdařil s básničkou První láska, jako druhá Peťka Vybíralová s básničkou Hora Říp a třetí Štěpán Kotek s básní Balada česká.

recitační soutěž

Ve 4. kategorii (8.a 9. třída) na stupně vítězů dosáhli Michal Hořejš s básní Tyrolské elegie, Barča Přehnilová s úryvkem z Malého prince a třetí Zlatka Havlíčková s básní Svatba.

Všem vítězům gratulujeme!

Lenka Večeřová