Školní olympiáda

olympiádaI letos se konala již pátým rokem školní olympiáda. Všechno vypuklo v sobotu 23. června 2012. Slavnostní zahájení a zapálení olympijského ohně proběhlo o půl desáté dopoledne na dětském hřišti u školy. Poté bylo zahájeno soutěžení. Pro ty nejmenší (MŠ a 1. stupeň) byl přichystaný program s názvem „Jedeme na prázdniny aneb letem světem za výletem“, při kterém si užily spoustu zábavy. Již tradiční olympijské disciplíny si mohly vyzkoušet děti z 4. a 5. třídy, 2. stupně ZŠ, dorostenci, dorostenky, muži a ženy. Soutěžilo se celkem v šesti disciplínách: hod oštěpem, střelba ze vzduchové pušky, skok do výšky, skok do dálky, běh na 50 m a běh na 250 m. Okolo jedné hodiny odpolední byly soutěže ukončeny a soutěžící se mohli odebrat k slavnostnímu olympijskému obědu. Celý den bylo zajištěné bohaté občerstvení, např. steaky, řízky, dršťková polévka, pivo, kofola, sladkosti, pravá italská zmrzlina atd., a žáci 8. třídy si navíc připravili výborné bramboráky a palačinky.
Po vydatném obědě měli kluci, ale i děvčata možnost zatrénovat si s bývalými hráči SK olympiádaSIGMA Olomouc. Každý, kdo chtěl, si mohl vyzkoušet jízdu na sekačce tovární výroby. Od tří hodin se prodávaly lístky do tomboly. Proběhlo také vystoupení žáků MŠ, slavnostní pasování předškoláků na prvňáčky a smutné loučení se žáky 9. třídy. Poté přišlo na řadu tolik očekávané vyhlášení výsledků olympijských disciplín. A protože byli soutěžící šikovní, skoro všichni byli odměněni medailí a diplomem. Mezitím připravili nákelští hasiči pro děti pěnu, ve které se malí, ale i větší pořádně „vyblbli“. I vystoupení břišních tanců žákyň ZŠ se velmi líbilo. Pro maminky a tatínky byla přichystaná soutěž „Já to umím nejlépe“. Velmi zajímavá byla ukázka práce a techniky profesionální jednotky hasičů záchranného sboru. Ti ukázali vyprošťování raněného člověka z automobilu a i mnohem víc. Jako každý rok se konala vědomostně - sportovní soutěž s názvem „ Hry bez hranic“, ve které se utkali dospělí z Nákla, Mezic, Lhoty nad Moravou, Příkaz a Hynkova. Bojovali o putovní pohár, který si pro tento rok odnesli Nákelští. Když skončila tato napínavá hra, byl čas na výdej cen z tomboly.
olympiádaV tradiční silácké soutěži „Nákelský zekon“ se tentokrát vrhalo koulí. K večeru mohli návštěvníci olympiády přijít posedět či ohřát se k táboráku. Pozitivní náladou všechny nabyla skupina Náklo BANDa. S menším zpožděním, avšak očekáváním odstartovalo hudební vystoupení učitelů, rodičů a přátel školy. Předvedli se nám s vtipnými texty písní a skvělými hlasy. Na závěr hrála až do ranních hodin rocková skupina Remazura.

Veronika Smékalová, 9. třída