Divadlo z Hradce Králové v naší škole

divadloDne 19. 6. 2012 navštívilo naši školu Divadlo z Hradce Králové. Divadlo, které nese název Divadélko pro školy, zahrálo dětem z prvního a druhého stupně dvě představení.
Nejmenší se těšili z loutkohereckého představení o životě afrických zvířat, ztvárněných netradičními loutkami. Ústřední postavu představoval známý cestovatel a dobrodruh doktor Emil Holub, který vyprávěl o svých zážitcích z cest po džunglích i pouštích afrického kontinentu, při kterých ho provázel věrný opičí kamarád Pepa.
Další divadelní představení, tentokrát pro starší, s názvem Legenda V+W aneb Příběh Osvobozeného divadla, bylo souborem ukázek nejslavnějších divadelních her autorů Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Ve více než šedesáti minutách přiblížila dvojice báječných herců divadlonejzásadnější okamžiky života i kariéry těchto mistrů českého humoru. Odborný výklad doplňovaly úryvky dialogů a písní, dokumentující rozsah a význam tvorby Osvobozeného divadla a jeho vliv na vývoj českého divadla 20. století.
Obě představení, do nichž se zapojili i žáci, byla velmi poučná a zábavná. Herecké výkony vzbudily nečekaný zájem a  rozhodně nenudily, ba právě naopak. Už nyní se těšíme na další!

Za tým novinářského kroužku L. Večeřová, 9. třída