Adaptační program v Cakově pro žáky 6. třídy

6. třída
Ve dnech 8. a 9. září 2011 se žáci 6. třídy zúčastnili adaptačního pobytu v Cakově. Hlavní myšlenkou této netradiční akce bylo vytvoření kooperativních a zdravých vztahů v třídním kolektivu a co nejlepší nastartování do nového školního období - 2. stupně ZŠ. Ve spolupráci s třídní učitelkou Mgr. M. Roglovou a paní učitelkou Mgr. J. Hegerovou byly pro téměř kompletní kolektiv nových šesťáků připraveny aktivity na vzájemnou spolupráci a komunikaci, zlepšení třídních i mimotřídních vztahů, nechyběly ani pohybové a výtvarné činnosti.

hryVšechen program probíhal zejména na čerstvém vzduchu, jednak v areálu samotné bývalé školy, kde byli žáci ubytováni, jednak v nejbližším okolí. Po samotném příjezdu, zahájení a stanovení pravidel bylo pro děti připraveno několik zahřívacích aktivit zaměřených na rozvoj důvěry večeřea vzájemného poznání. I přes nepřízeň počasí se žáci vydali na dobrodružnou cestu, během níž prožívali radost ze společného zvládání nejrůznějších situací vyžadujících spolupráci. Vyvrcholením této cesty bylo detektivní pátrání po bývalém řediteli nákelské školy, p. P. Pajkrovi, do kterého se všichni pustili s opravdovou vervou. Po dlouhé a vyčerpávající procházce a skvělé večeři, kterou pro všechny ochotně připravila pí V. Spurná, se šesťáci vrhli na výrobu triček. A protože se v tu dobu již stmívalo, nemohl chybět táborák, opékání špekáčků, stezka odvahy a také pozdní noční zpěv za doprovodu pí učitelky Mgr. B. Volmanové.

Páteční dopoledne proběhlo v duchu dalších kolektivních her a vyrábění lapače zlých duchů avýroba myšlenek z přírodnin, které si žáci nasbírali během čtvrteční procházky. Po výborném obědu a úklidu budovy se celá akce společně vyhodnotila a uzavřela. A protože předsevzaté cíle a očekávání byla splněna, věříme, že si naše čerstvá „šestka“ odnesla z Cakova jen to nejlepší do příštích školních dní i let.